Zawody im. Wacława Wieczorka na lotnisku Aeroklubu Radomskiego

Najlepsi polscy piloci samolotowi będą rywalizować na radomskim niebie. W tym roku Aeroklub Radomski jest organizatorem 14. Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Wacława Wieczorka. Impreza zostanie rozegrana z dniach 11-14.04.2019 r. w Piastowie i będzie połączona z treningiem Kadry Narodowej.
To impreza wielowymiarowa. Przede wszystkim jedna z pierwszych w sezonie, więc jest okazją do miłych spotkań, rozmów i snucia planów na kolejne miesiące. To również możliwość sprawdzenia swojej formy i lotniczej dyspozycji. Do tego dochodzi aspekt sportowy i rywalizacja.
Zawody będą rozgrywane według aktualnego Regulaminu Zawodów Samolotowych oraz Regulaminu Zawodów w Lataniu Precyzyjnym wydanym przez FAI General Aviation Commission – edycja 2019.
Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie przez pilota-dowódcę ważnej licencji pilota samolotowego lub odpowiednio śeiadectwa kwalifikacji, ważnych kwalifikacji do wykonywania lotów na danym statku powietrznym, ważnego badania lotniczo-lekarskiego, aktualnych KWT i KTP oraz ważnej licencji sportowej Aeroklubu Polskiego w sporcie samolotowym.
Wszyscy zawodnicy zobowiązani są potwierdzić w terminie do dnia 3.04.2019 r. swój udział w Zawodach Kierownikowi Zawodów: dyrektor@aeroklub.radom.pl oraz dodatkowo na adres KS AP komisja.samolotowa@gmail.com
Zawody są poprzedzone Konsultacjami Kadry Narodowej i treningiem w dniach 9-11.04.2019 r. To elementy przygotowań do Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym.

Wacław Wieczorek był jednym z najlepszych polskich sportowych pilotów samolotowych. W swojej karierze zdobył 20 indywidualnych medali mistrzostw świata i Europy. Był ośmiokrotnym mistrzem kraju w lataniu rajdowym i precyzyjnym. Zmarł 7 października 2011 roku w wieku zaledwie 53 lat.

Zawody – pismo organizacyjne

Konsultacje treningowe – pismo organizacyjne
Źródło: Komisja Samolotowa AP

Komentarze

Popularne posty