Nie ma jeszcze konkretnego planu na uratowanie Alitalii

Państwowe koleje włoskie Ferrovie dello Stato (FS) zwróciły się do rządu o odroczenie o 2 miesiące do 31 maja terminu przedstawienia wiążącej oferty na Alitalię, która ma ją uratować.
FS prowadzą z  Delta Air Lines rozmowy o sposobie uratowania włoskiego przewoźnika, ale w ubiegłym tygodniu stwierdziły, że będą potrzebować więcej czasu na sporządzenie biznes planu dla Alitalii.Rząd ustalił jesienią 31 marca jako ostateczny termin przedstawienia planu ratunkowego linii, którą chce zachować w całości. Kierownictwo kolei szuka w dalszym ciągu inwestorów, ale jeden z informatorów Reutera podał, że "kilku potencjalnych partnerów wycofało się, na stole znajduje się każda opcja".
Brytyjski easyJet zrezygnował z udziału w lutym, państwowa poczta  Poste Italiane i firma lotnicza Leonardo oświadczyły, że nie są zainteresowane wejściem do konsorcjum proponowanym przez FS.
- Jeśli rząd da Ferrovie więcej czasu,  będzie to powszechnie uzgodniona decyzja polityczna, która ma zapewnić, aby przedstawione rozwiązanie było solidne i trwałe, z najlepszymi partnerami do wykonania tej misji - stwierdził drugi informator.
Alitalia znajduje się od 2017 r. po zarządem 3 komisarzy, którzy powinni wkrótce przedstawić swe opinie o przedłużeniu terminu, ale ostateczną decyzję o nowej dacie podejmie resort przemysłu. Może to nastąpić za kilka dni - dodała trzecia osoba.
W ubiegłym tygodniu jeden z komisarzy stwierdził, że przedłużenie terminu nie może być większe od 3-4 tygodni, ostrzegł też, że linii grozi postawienie jej w stan likwidacji. Ponadto 30 czerwca mija termin zwrotu 900 mln euro kredytu pomostowego dla Alitalii od rządu. Źródło: rp.pl

Komentarze

Popularne posty