Nowy sezon Red Bull Air Race

Dwunasty sezon mistrzostw świata Red Bull Air Race rozpoczął się wyścigiem w dniach 8-9 lutego 2019 r. w Abu Zabi w ZEA. Japoński pilot o włos pokonał Czecha Martina Sonkę – jego przewaga wynosiła zaledwie 0,003 s. Trzecie miejsce w klasie Master zdobył Amerykanin Michael Goulian. Broniący wywalczonego w sezonie 2018 mistrzowskiego tytułu w klasie Challenger Łukasz Czepiela tym razem był ostatni. Polak został ukarany przez sędziów za nieregulaminowe przeciążenie – w jednym z zakrętów osiągnął ponad 11 g. Na najwyższym stopniu podium w klasie przedmistrzowskiej stanął Niemiec Florian Bergér. Kolejne przystanki sezonu odbędą się w Kazaniu, Budapeszcie, Chibie i Indianapolis. Na potwierdzenie czekają lokalizacje w Europie i w Azji. Finał sezonu odbędzie się w listopadzie w Arabii Saudyjskiej.(PLAR)