Podsumowanie World Canopy Piloting Championships 2018 we Wrocławiu

5 dni zmagań, ponad 1500 skoków i dziesiątki tysięcy kibiców – tak można podsmować Spadochronowe Mistrzostwa Świata World Canopy Piloting Championships 2018, które odbył się na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie. Spektakularne akrobacje w powietrzu przyciągnęły do Szymanowa widzów nie tylko na trybunach, ale także w internecie. Ogromnym wyróżnieniem dla naszego kraju była również wizyta Fritsa Brinka, prezydenta światowej federacji sportów lotniczych. Przedstawiciel FAI pojawił się osobiście na Ceremonii Otwarcia i uroczyście rozpoczął mistrzostwa. Ponad stu zawodników przez 5 dni zmagań rywalizowało w konkurencjach: prędkość, dystans, celność i freestyle. W klasyfikacji ogólnej wygrał reprezentant Stanów Zjednocoznych Nick Batsch, drugie miejsce zajął francuz Cedric Veiga Rios, a trzecie Curtis Bartholomew.W klasyfikacji drużynowej amerykanie nie mieli sobie równych. Po srebro sięgnęła reprezentacja Francji, a brąz trafił w ręce Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Reprezentant tego kraju - Abdulbari Qubaisi zdobył również złoto w kategorii freestyle. Skoczkiem, który najszybciej przeleciał przez bramki na wodzie, okazał się australijczyk Andrew Woolf. Zdobył złoto za prędkość. Tuż za nim na podium stanęli Nick Batsch i włoch Armando Fattoruso. Najcelniej skakali kolejno Curtis Bartholomew (USA), Ivan Semenyaka (Ukraina) i Roman Dubsky (Słowacja). W kategorii dystans po złoto sięgnął francuz Cedric Veiga Rois, srebrny medal wywalczył niemiec Max Manow. Na podium w tej kategorii ponownie stanął Nick Batsch, tym razem z brązowym medalem.Źródło: wcpc2018.com